Kateryna Michalicyna

Kateryna Michalicyna (1982) – ukrainiečių rašytoja, vertėja, literatūros redaktorė, PEN Ukrainos narė ir savanorė, daugiau kaip 20 knygų vaikams ir kelių poezijos rinkinių autorė, pelniusi įvairių apdovanojimų. Katerynos eilėraščiai pasirodė lenkų, armėnų, švedų, vokiečių, anglų, lietuvių ir kitomis kalbomis. Ji yra išvertusi J. R. R. Tolkieno, Oscaro Wilde’o, Ernesto Hemingway’aus, Henry’io Marsho, Judith Kerr ir kitų autorių kūrinių. Knyga vaikams „Kas auga parke“ (iliustracijos O. Bula) įtraukta į „The White Raven Catalogue-2016“, o „Kas auga“ serija išleista jau daugiau nei 12 šalių. Pažintinė knyga „Reaktoriai nesprogsta. Trumpa Černobylio katastrofos istorija“, parašyta kartu su Stanislavu Dvornyckiu, įtraukta į „The White Raven Catalogue-2021“. Katerynai, kaip menininkei ir rašytojai, svarbios ekologijos, moterų ir vaikų teisių, žmogaus orumo ir šeimos istorijos temos.

Kateryna gyvena Lvove su vyru, trimis vaikais ir dviem išgelbėtais šunimis.

Pranešimai

13:00

Liudijantys. Kariaujančių ir žuvusių Ukrainos poetų kūrybos skaitymai. Dalyvauja Kateryna Michalicyna, Julija Musakovska, Iryna Šuvalova, Marius Burokas, Vytas Dekšnys, Antanas A. Jonynas, Benediktas Januševičius. (Lietuvos kultūros institutas, Ukrainos knygos institutas, Lietuvos leidėjų asociacija)

3 salė – Forumas
#Skaitymai
16:00

Susitikimas su ukrainiečių rašytoja Kateryna Michalicyna. Dalyvauja autorė, Daiva Čepauskaitė, Vytas Dekšnys. (Žalias kalnas)

4 salė – Jaunųjų skaitytojų scena
#Diskusija - pokalbiai