Anna Kamińska

Anna Kamińska – Lenkų rašytoja. Ji yra šių biografinių knygų autorė: „Simona. Istorija apie nepaprastą Simonos Kossak gyvenimą“, 2015 m. – istorija apie moterį, kuri savo gyvenimą paskyrė gamtai Belovežo girioje; „Vanda. Pasakojimas apie stiprybę: gyvenimą ir mirtį. Vandos Rutkevič istorija“ – istorija apie pirmąją moterį, įkopusią į K2; „Halina. Tokių moterų nebėra“ – pasakojimas apie Haliną Krüger-Syrokomską, himalaistę ir pirmąją moterį, pasiekusią 8000 m. viršūnę Europoje moterų komandoje. Šios knygos tapo bestseleriais Lenkijoje. 

Anna Kamińska taip pat parašė „Belovežo šnabždesyje. Belovežo girios pasakos“ – seniausiuose Europos miškuose esančio kaimo gyventojų pasaka ir „Rastas iš naujo. Tikros įvaikintųjų istorijos“ – tikras įvaikintųjų istorijas, psichologinių istorijų rinkinį apie dramatiškus vaikystėje įvaikintų žmonių gyvenimus. 

Apdovanojimai: 

  • Balstogės mero įsteigta Wiesławo Kazaneckio (vardo) literatūros premija už „Simona. Istorija apie nepaprastą Simonos Kossak gyvenimą“, 2016 m.
  • Nominacija Balstogės mero įsteigta Wiesławo Kazaneckio (vardo) literatūros premija, 2018 m. už „Belovežo šnabždesyje. Belovežo girios pasakos“.
  • Zakopanės literatūros premija už  „Halina. Tokių moterų nebėra“ , 2020. 
  • Metų knyga apie sportą kategorijoje „Kalnų knyga, 2020“ ir „Grand Prix“ literatūrinis apdovanojimas Andrzejaus Zawados XXIV kalnų festivalyje Lądeke Zdrój (Londeke Zdurjuje), Lenkijoje.

Anna Kamińska 2004 m. baigė Varšuvos universitetą; turi pirmos klasės muziko diplomą (violončelė), rašo apie mūsų laikų herojus ir herojes, pakeitusius pasaulį geresniu.

Pranešimai

20:00

Susitikimas su lenkų rašytoja Anna Kamińska ir jos knygos „Vanda. Pasakojimas apie stiprybę: gyvenimą ir mirtį. Vandos Rutkevič istorija“ pristatymas. Dalyvauja Gintarė Gurevičiūtė, Regina Jakubėnas, Vyturys Jarutis, Otilija Juozapaitienė, Barbara Orszewska, Darata Puidokienė, Vilija Sereikaitė, Monika Witkowska. Renginio kalbos LT / PL. (Plungės r. savivaldybės viešoji biblioteka, Lenkijos institutas Vilniuje)

5.3 konf. salė
#Knygos pristatymas