Deborah Feldman

Deborah Feldman (g. 1986) – Lietuvoje didelio populiarumo sulaukusio „New York Times“ bestselerio „Neortodoksiška: kaip skandalingai išsižadėjau savo chasidiškų šaknų“ autorė.

Deborah Feldman yra amerikiečių kilmės rašytoja, užaugusi Satmaro žydų ultraortodoksų bendruomenėje Viljamsburge, Brukline. Jos autobiografija „Neortodoksiška: kaip skandalingai išsižadėjau savo chasidiškų šaknų“ (leidykla Simon ir Schuster, 2012 m.) pasakoja apie pabėgimą iš uždaros chasidų bendruomenės. Deborah Feldman atsiminimai tapo „New York Times“ bestseleriu ir buvo išversti į trisdešimt kalbų. 2020 m. memuarų pagrindu „Netflix“ sukūrė „Emmy“ apdovanojimą pelniusį televizijos serialą. Antroji rašytojos knyga „Egzodas“ buvo išleista 2014 m, o vėliau atnaujintas ir publikuotas su antrašte „Egzodas, papildytas leidimas“ (leidykla Plume, 2021 m.).

Deborah Feldman įsitvirtino Berlyne, kur persikėlė 2014 metais. Ji greitai pradėjo kalbėti ir rašyti vokiškai dėl šio kalbos panašumo į jos gimtąją jidiš. Pirmasis jos romanas vokiečių kalba „Judenfetisch“ buvo išleistas 2023 m. (leidykla Luchterhand Verlag).

Pranešimai

11:00

Susitikimas su amerikiečių kilmės vokiečių rašytoja Deborah Feldman ir jos knygos „Egzodas“ pristatymas. Dalyvauja Živilė Kropaitė-Basiulė. Renginio kalbos: LT/EN. (Balto leidybos namai)

5.3 konf. salė
#Knygos pristatymas