Ilmar Taska

Ilmar Taska (gim. 1953 m. Kirove, tremtinių šeimoje) – žinomas estų kino režisierius, scenaristas ir prodiuseris, išgarsėjęs debiutiniu romanu „Pobeda 1946“, kuris buvo išverstas į 14 kalbų, pelnė ne vieną literatūros premiją. Romane tikroviškai atkurta slogi baimės ir įtarumo aplinka pokario Taline, kai Estija buvo atskirta geležine uždanga.

Distopinis I. Taskos romanas „Eliziejus.com“ (Elüüsiumi kutse) vaizduoja netolimą ateitį Europos valstybėje (gal Estijoje ar Lietuvoje), kurios suverenitetui kelia grėsmę oligarchas, populiaraus virtualios tikrovės portalo savininkas. Knyga ypač aktuali, nes pandemija daug pasaulio gyventojų uždarė namuose, darbas ir laisvalaikis nemaža dalimi persikėlė į asmeninę erdvę. Technologijos liko kone vienintelė priemonė palaikyti ryšį su išoriniu pasauliu. Viena iš pagrindinių kūrinio temų yra manipuliacija žmonėmis, įtraukiant juos į politiką, pasitelkus virtualybę bei socialinę žiniasklaidą. „Eliziejus.com“ vaizduojamas rytdienos pasaulis, keliamas klausimas, ar pasaulinėje arenoje yra jėgų, galinčių ne vien tikslingai keisti visuomenės tikrovę, bet sukurti kupiną žavesio jos pakaitalą. Nukelti mus kitapus slenksčio, iš kur greičiausiai nebebus kelio atgal.

Pranešimai

13:00

Susitikimas su estų rašytoju Ilmaru Taska ir jo knygos „Eliziejus.com“ pristatymas. Dalyvauja Lina Buividavičiūtė, Donata Mitaitė, Danutė Sirijos Giraitė. Renginio kalbos LT / EE. (Homo liber)

5.5 konf. salė
#Knygos pristatymas