Paolo Giordano

Paolo Giordano – italų rašytojas, gimęs 1982 m. Pasaulinio pripažinimo sulaukė 2008 m., išleidęs debiutinį romaną „Pirminių skaičių vienatvė“ (La solitudine dei numeri primi). Šis romanas pelnė prestižiškiausią Italijos literatūrinę premiją Strega, kasmetinę Italijos literatūrinę premiją Campiello bei buvo išverstas į daugiau nei 40 kalbų. Pagal jį sukurtas filmas, o vien Italijoje parduota 2 mln. romano egzempliorių. Fiziko išsilavinimą turinčio P. Giordano gebėjimas į savo pasakojimus įpinti sudėtingas emocijas pelnė kritikų pripažinimą. Be knygų, jis taip pat rašo straipsnius laikraščiams ir žurnalams, kuriuose gvildena vienatvės, santykių bei žmogaus būsenos temas. Populiarumo sulaukė ir kiti jo kūriniai: „Žmogaus kūnas“ (Il corpo umano), „Užgrobti dangų“ (Divorare il cielo), kurie išversti ir į lietuvių kalbą. Autorius skaitytojų vertinamas už gebėjimą kurti neeilines istorijas, tyrinėjančias žmonių santykius ar emocijų subtilybes. 

„Vilniaus Knygų Mugėje 2024“ autorius pristatys savo naujausią romaną „Tasmanija“ (Tasmania), kurį išvertė Rasa Di Pasquale. Romane tyrinėjamos egzistencinės baimės, asmeninio išsigelbėjimo paieškos globalių neapibrėžtumų ir krizių krečiamame pasaulyje.

Rašytojo interneto svetainė: www.paologiordano.it.

Pranešimai

12:00

„Rašau apie kiekvieną mane pravirkdžiusį dalyką.“ Susitikimas su italų rašytoju Paolo Giordano ir jo knygos „Tasmanija“ pristatymas. Dalyvauja Audrius Ožalas. Renginio kalbos: LT/EN. (Alma littera)

5.1 Konf. salė
#Knygos pristatymas