AGATA „Muzikos salė“ sugrįžta: skelbiama renginių programa

Vasario 22-25 dienomis vyksiančioje 24-oje Vilniaus knygų mugėje tradiciškai įsikurs AGATA „Muzikos salė“. Neatsiejama mugės dalimi tapusiame renginyje vyks koncertai ir susitikimai su kūrėjais bei muzikos industrijos atstovais, o rekordiniame stendų skaičiuje savo veiklos naujienomis dalinsis daugiau nei 200 gerai pažįstamų Lietuvos atlikėjų, leidėjų, įvairių kultūrinių veiklų ir festivalių organizatorių bei įrašų pardavėjų.

 

„Muzikos salė“ yra bendruomenė. Taip, mes visi norime pasirodyti, parodyti, pristatyti, pasigirti, pagaliau – parduoti ir pagroti. Tai labai gerai. Bet visų pirma, „Muzikos salė“ yra mūsų bendruomenės šventė. Metas pamatyti vienas kitą, metas išgirsti vienas kitą. O jei reikės, visiems kartu, vienu kumščiu parodyti, kad galime ir mokame būti vieningi“, – sakė Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA Tarybos pirmininkas Domantas Razauskas.

 

Devintą kartą organizuojamas renginys suburia skirtingų muzikos žanrų atstovus, tad ir keturių dienų „Muzikos salės“ programa atskleis lietuviškos muzikos stilių įvairovę. Čia bus galima išgirsti Monique, Andrių Kaniavą, Džiugą Širvį, Petuniją, grupes „McLoud“, „Superkoloritas“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Happyendless“, „Baltic Balkan“ ir kitus.

 

„Knygų mugė yra šviesiausia metuose mugė Lietuvoje. Tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme. Tai ypatinga vieta tuo laiku. Labai to laukiu kasmet“, – sakė muzikos grupės G&G Sindikatas įkūrėjas ir lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

 

Muzikinę programą papildo lietuviškos muzikos bendražygių susitikimai „Muzikos salės“ pokalbių scenoje. Šiais metais čia apie kūrybą ir kūrybinius ciklus kalbės atlikėjai Free Finga, Jessica Shy, Konstantinas Lilas, Gabrielius Vagelis, FC Baseball, Ieva Narkutė, Rokas Yan, grupių „Freaks on Floor“, „jautì“, „Biplan“ nariai ir kiti.

 

Aktualiausi muzikos sektoriaus klausimai bus aptariami diskusijų programoje, kur industrijos ekspertai ir žinomi muzikantai kalbės apie filmų garso takelių kūrimą, pasakos, ką daryti dainą sukūrusiam pradedančiajam atlikėjui, diskutuos apie atlikėjų psichologiją ir santykius su scena, kritika, gerbėjais ir savimi, aptars kultūros centrų aktualijas.

 

Tradiciškai „Muzikos salėje“ bus surengti ir AGATA apdovanojimai, kur bus įvertinti 2023 m. daugiausia perklausų muzikinėse platformose bei radijo eteryje sulaukę Lietuvos muzikos atlikėjai.

 

Pilna AGATA „Muzikos salė“ programa: https://www.muzikossale.lt/renginio-programa/

 

„Muzikos salė“ laukia lankytojų vasario 22-25 dienomis, tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje „Litexpo“ parodų ir kongresų centre.